Trenčín šetrí. Hokejistom sa to nepáči.

Autor: Lucia Kučerková | 21.7.2011 o 23:32 | (upravené 21.7.2011 o 23:40) Karma článku: 10,98 | Prečítané:  1937x

Po nástupe Richarda Rybníčka do funkcie primátora začalo mesto Trenčín šetriť. Výsledkom sú opatrenia, ktoré sa ľudom a vplyvným podnikateľom nepáčia.

Trenčín je k dnešnému dňu v mínuse 40 miliónov eur a patrí k tretiemu najzadlženejšiemu mestu na Slovensku. Aby sa mesto nedostalo do nútenej správy museli poslanci pristúpili k ozdravným opatreniam, ktoré pobúrili občanov.

Mesto tento rok vypovedalo zmluvu s firmou, ktorá sa starala o úpravu zelene, a tak vyše dvoch mesiacov pripomínal Trenčín peľnú džungľu. Občania sa sťažovali na alergény a premnoženie kliešťov. Bytovky si začali kupovať kosačky, aby sa zbavili metrovej trávy. Po pokosení trávy nastal však problém s jej odvozom, ktorá vplyvom striedania slnečných a chladných dní začala hniť. Občania boli nespokojní, nadávali a hundrali. Mesto nakoniec so svojho šetriaceho plánu poľavilo, a tak sa konečne začali ozývať pod oknami zvuky kosačiek.

Zmluva o úprave trávnatých plôch nebola jediná, ktorú mesto vypovedalo. Ďalšou bola zmluva o zabezpečovaní a prevádzke vysielania mestskej televízie. Tá viackrát vo svojom vysielaní porušila objektívnosť a nestrannosť relácií. Aj toto konštatovanie Rady pre vysielanie a retransmisiu prispelo k rozhodnutiu poslancov a zmluvu s televíziou zrušili. Riaditeľ Peter Hlucháň podľa vyjadrení, ktoré poskytol médiám rozhodnutie poslancov šokovalo a videl za tým politickú hru. (medialne.sk)

To, že Rybníček svojim rozhodnutím leží „v žalúdku“ Hlucháňovi vidno v prístupe Trenčianskej mestskej televízií pri spravodajských reláciách, ktoré informujú o plánoch a úsporných opatreniach mesta. Televízia zámerne vo svojich príspevkoch nezabezpečuje názorovú pluralitu a porúša základný princíp novinárskej etiky, aby vyjadrila svoj odmietavý postoj k súčasnému vedeniu mesta.

V posledných dňoch  tlač a televízia informuje občanov o vyostrenom konflikte medzi primátorom mesta, Richardom Rybníčkom a hokejovým klubom, ktorý sa bráni návrhu, aby si od mesta hokejový štadión prenajímal. Popravde sa hokejistom ani nedivím. Mesto bolo doteraz pre hokejistov zlatým prasiatkom a každoročne im prispievalo na prevádzku štadióna niekoľko stotisíc eur, a tak nemusel hokejový klub hľadať iné finančné zdroje. V médiách sa šíria vyjadrenia o likvidácií hokeja v Trenčíne a príprave podania žaloby.

Pod hokejovým klubom sa trasie pozlátená zem, a tak sa vplyvní podnikatelia zľakli. Nevidím dôvod, prečo by hokejový štadión nemohlo prevádzkovať mesto a hokejisti by si ho nemohli prenajímať a hľadali vlastných sponzorov, ktorí by im pomohli pokryť náklady.

V čase, keď peňaženky občanov zívajú prázdnotou a mesto sa snaží ušetriť každé euro si hokejový klub svoj opasok utiahnuť nechce. Výsledkom tohto sporu a nekompromisného postoja klubu je zastrašovanie primátora jeho odvolaním.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?