Trenčín šetrí. Hokejistom sa to nepáči.

Autor: Lucia Kučerková | 21.7.2011 o 23:32 | (upravené 21.7.2011 o 23:40) Karma článku: 10,98 | Prečítané:  1929x

Po nástupe Richarda Rybníčka do funkcie primátora začalo mesto Trenčín šetriť. Výsledkom sú opatrenia, ktoré sa ľudom a vplyvným podnikateľom nepáčia.

Trenčín je k dnešnému dňu v mínuse 40 miliónov eur a patrí k tretiemu najzadlženejšiemu mestu na Slovensku. Aby sa mesto nedostalo do nútenej správy museli poslanci pristúpili k ozdravným opatreniam, ktoré pobúrili občanov.

Mesto tento rok vypovedalo zmluvu s firmou, ktorá sa starala o úpravu zelene, a tak vyše dvoch mesiacov pripomínal Trenčín peľnú džungľu. Občania sa sťažovali na alergény a premnoženie kliešťov. Bytovky si začali kupovať kosačky, aby sa zbavili metrovej trávy. Po pokosení trávy nastal však problém s jej odvozom, ktorá vplyvom striedania slnečných a chladných dní začala hniť. Občania boli nespokojní, nadávali a hundrali. Mesto nakoniec so svojho šetriaceho plánu poľavilo, a tak sa konečne začali ozývať pod oknami zvuky kosačiek.

Zmluva o úprave trávnatých plôch nebola jediná, ktorú mesto vypovedalo. Ďalšou bola zmluva o zabezpečovaní a prevádzke vysielania mestskej televízie. Tá viackrát vo svojom vysielaní porušila objektívnosť a nestrannosť relácií. Aj toto konštatovanie Rady pre vysielanie a retransmisiu prispelo k rozhodnutiu poslancov a zmluvu s televíziou zrušili. Riaditeľ Peter Hlucháň podľa vyjadrení, ktoré poskytol médiám rozhodnutie poslancov šokovalo a videl za tým politickú hru. (medialne.sk)

To, že Rybníček svojim rozhodnutím leží „v žalúdku“ Hlucháňovi vidno v prístupe Trenčianskej mestskej televízií pri spravodajských reláciách, ktoré informujú o plánoch a úsporných opatreniach mesta. Televízia zámerne vo svojich príspevkoch nezabezpečuje názorovú pluralitu a porúša základný princíp novinárskej etiky, aby vyjadrila svoj odmietavý postoj k súčasnému vedeniu mesta.

V posledných dňoch  tlač a televízia informuje občanov o vyostrenom konflikte medzi primátorom mesta, Richardom Rybníčkom a hokejovým klubom, ktorý sa bráni návrhu, aby si od mesta hokejový štadión prenajímal. Popravde sa hokejistom ani nedivím. Mesto bolo doteraz pre hokejistov zlatým prasiatkom a každoročne im prispievalo na prevádzku štadióna niekoľko stotisíc eur, a tak nemusel hokejový klub hľadať iné finančné zdroje. V médiách sa šíria vyjadrenia o likvidácií hokeja v Trenčíne a príprave podania žaloby.

Pod hokejovým klubom sa trasie pozlátená zem, a tak sa vplyvní podnikatelia zľakli. Nevidím dôvod, prečo by hokejový štadión nemohlo prevádzkovať mesto a hokejisti by si ho nemohli prenajímať a hľadali vlastných sponzorov, ktorí by im pomohli pokryť náklady.

V čase, keď peňaženky občanov zívajú prázdnotou a mesto sa snaží ušetriť každé euro si hokejový klub svoj opasok utiahnuť nechce. Výsledkom tohto sporu a nekompromisného postoja klubu je zastrašovanie primátora jeho odvolaním.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Klasická nedeľa kedysi: Kostol, obed, futbal. Boli to zlaté časy

Bratislava bola o polovicu menšia, ale na futbal chodilo desaťkrát viac ľudí.

DOMOV

Podnikateľ Lunter chce poraziť Kotlebu

Známy podnikateľ Ján Lunter založil firmu na zdravé potraviny.

EKONOMIKA

Odhalili daňový podvod so sušenými hríbmi

Spoločnosti zrejme predpokladali, že dodávka nebude podozrivá.


Už ste čítali?